Eğitimde Oyun Oyunlaştırma ve Eğitsel Oyun Tasarımı - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Akademik » Eğitimde Oyun Oyunlaştırma ve Eğitsel Oyun Tasarımı

Eğitimde Oyun Oyunlaştırma ve Eğitsel Oyun Tasarımı


 

100.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Yavuz Samur / Altın Kitaplar Yayınevi
Genre: Akademik

Eğitimde Oyun Oyunlaştırma ve Eğitsel Oyun Tasarımı Altın Kitaplar

Oyunun kitabını yazdık!

Sen de oyun oynamayı sever misin? Derslerine oyunları entegre etmek ister misin? Dersini daha eğlenceli ve etkileşimli hâle getirmek ister misin? Kendi dersin için bir eğitsel oyun tasarlamak ister misin? Hatta bununla da yetinmeyip belki kendi eğitsel kutu oyununu tasarlamak ister misin? Oyunların gücünden yararlanmak ister misin? Oyunların bağımlılık yapan özelliklerinin farkına varmak ve bunları derslerinde ya da eğitimlerinde kullanmak ister misin? Oyuncularını - öğrencilerini daha yakından tanımak ister misin? Oyun ve oyunlaştırma bağlamındaki akademik araştırmaların bize ne söylediğini öğrenmek ister misin?

Kaçış oyunlarına da bir göz atıp kendi kaçış oyununu tasarlamak ister misin? Kendi dijital oyununu tasarlamak ister misin? Birçok eğitsel oyunu ve bunları dersine nasıl uyarlayabileceğini öğrenmek ister misin? Daha da önemlisi "Oyun Dostu Öğretmen" olmak ve okulunun "Oyun Dostu Okul" olmasını ister misin? Eğer cevabın "Evet"se bu kitap tam sana göre. Bu kitap farklı türlerde kendi oyunlarını yazmak isteyenler için hazırlandı.

Ayrıca bu kitap mevcut oyunlardan nasıl yararlanacağını ve çok daha önemlisi eğlenceli bir eğitsel oyunun nasıl tasarlanacağını öğrenmek isteyenler için yazıldı. Eğer sen de oyunun mekaniklerinden, elementlerinden faydalanarak, öğrencilerin motivasyonlarını düşünerek, pedagojiden ödün vermeyerek ve bilimsel araştırmalar ışığında oyunun gücünden yararlanmak istiyorsan haydi oyun başlasın...

 
2. Hamur, karton, 280 pages, 2022
ISBN: 9786257659031