Teknoloji Bağımlılıkları - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Eğitim » Teknoloji Bağımlılıkları

Teknoloji Bağımlılıkları


 

70.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Cengiz Şahin, Selim Günüç / Nobel Akademik Yayıncılık
Genre: Eğitim

Alınacak tüm tedbirlerin yanında her yaştan vatandaşımızın ama öncelikle ve özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin, bilişim teknolojilerini bilinçli, güvenli, sağlıklı ve yerli yerinde, ahlaki ve insani değerleri yitirmeden, sadece bir araç olarak kullanmayı öğrenerek, gerçek ve sanal dünya arasındaki dengeyi doğru kurabilmelerini sağlayacak bir eğitim seferberliğini de bir an evvel başlatmak zorundayız.

Prof. Dr. Nâbi Avcı

Şu anda, internet ile ilgili bozuklukların kavramsallaştırılması ve teşhisine ilişkin uluslararası bir fikir birliği bulunmamaktadır. Ancak bu kitap, teknoloji bağımlılıklarının en çok araştırılan alanlarından bazılarına ilişkin bilimsel bakış açıları sunmakta ve 1990'larda başlamasına yardımcı olduğum büyüyen bir alana katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Prof. Dr. Mark D. Griffiths

Artık her zamankinden daha çok teknoloji bağımlılıkları hakkında bilimsel çalışmalara, bu alanda yetişmiş uzmanlara ve tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyulmakta ve bu bağlamda toplumca farkındalık seferberliğinin ilan edilmesi gerekmektedir. Bu kitap, farklı teknoloji bağımlılık türlerini bir arada toplaması nedeniyle hem aradaki benzerliklerin hem de farklılıkların daha net anlaşılmasına olanak vermektedir.

Teknolojinin yaşam dengemizi bozmaması dileğiyle...

Prof. Dr. Cengiz Şahin, Doç. Dr. Selim Günüç

 
2. Hamur, karton, 396 pages, 2020
ISBN: 9786254069338