Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Akademik » Eğitim » Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi

Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi


 

260.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Celal Gülşen, Necmi Gökyer / Anı Yayıncılık
Genre: Eğitim

Globalleşme ve küreselleşme süreci de dikkate alınarak gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin birçoğunda olduğu gibi, ülkemizde de, eğitim sisteminin yapısını yeniden sorgulama ihtiyacı doğmuştur. Yapılan tartışmalar neticesinde eğitim sistemlerinde yönetim erkinin nerede ve nasıl kullanılması gerektiğinin sorgulanması kaçınılmaz bir sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğitim sistemlerinde bir yandan yönetim erkinin nasıl kullanılacağı sorgulanırken, diğer yandan da sistem geliştirme çalışmaları sürdürülmektedir. Bu çalışmalarda ele alınan temel kavramların bütün kesimlerce aynı şekilde algılanması da büyük önem arz etmektedir.

Bu kitapla, eğitim sistemindeki değişim sürecinin hareketliliği de dikkate alınarak, gerekli güncellemelerle daha sade ve akıcı bir üslup kullanılarak, üniversitelerin eğitim fakültelerinde okutulan "Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi" dersinin kuram-uygulama ilişkisi sorgulanmış ve
bu ders için YÖK'ün belirlediği içeriğe uygun olarak Türk Eğitim Sisteminin genel yapısı ve bu yapı içerisinde okulların nasıl yönetildiği irdelenirken, okul yönetiminde teori-uygulama ilişkisi birarada sunulmaya çalışılmıştır.

Konu Başlıkları Türk Eğitim Sisteminin Amaçları ve Temel İlkeleri
Türk Eğitim Sisteminin Yapısı
Türk Eğitim Sistemi ile İlgili Yasal Düzenlemeler
Yönetim Kurumları ve Süreçlerinin Eğitime Yansımaları
Okul Örgütü ve Yönetimi
Okulİşletmeciliği Yönetimi

 
2. Hamur, karton, 370 pages, 2015
ISBN: 9786051700083