Darbe İçinde Darbe - 15 Temmuz Sürecinin Diyalektiği - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Siyaset » Darbe İçinde Darbe - 15 Temmuz Sürecinin Diyalektiği

Darbe İçinde Darbe - 15 Temmuz Sürecinin Diyalektiği


 

24.00 TL


Stock Statement

Mevcut değil
Not in stock, you may request the book and you will be notified when it is arrived.


 
Merdan Yanardağ / Kırmızı Kedi Yayınevi
Genre: Siyaset

Siyasal gericiliğin kuşatması altındaki Türkiye, ya aydınlığı ve geleceğini yeniden kazanacak ya da gericiliğe ve faşizme teslim olacak!.. İkilem budur.

Merdan Yanardağ, TELE 1 kitap kampanyası çerçevesinde hazırladığı ve ilk kez yayınlanan elinizdeki yapıtta, Türkiye’nin 15 Temmuz 2016 darbesine nasıl sürüklendiğini bütün yönleriyle inceliyor.

Fethullahçı kalkışmayı fırsata çeviren Erdoğan-AKP iktidarının, 20 Temmuz darbesini nasıl gerçekleştirdiğini ortaya koyan Merdan Yanardağ, oluşturulmak istenen gerici tarih perspektifini de imha ediyor. Darbe içindeki darbeyi deşifre eden Yanardağ, Cumhuriyetin kader anlarının yaşandığı bir tarihsel dönemeci, diyalektik yöntemle çözümlüyor. Yanardağ, darbeyi asıl bastıran gücün, cumhuriyetçi askerler olduğunu kanıtlarıyla sergiliyor.

Yanardağ, bir solukta okunan yeni kitabımda, olası çözüm ve çıkış yollarını da gösteriyor. Elinizdeki kitap, yüksek temposu, akıcı üslubu ve akademik derinliği ile bir dönem çalışması değil, geleceğe kalacak tarihsel bir yapıt niteliği kazanıyor.

 
2. Hamur, karton, 209 pages, 2017
ISBN: 9786052985359