Gındırık - Işık Kitabevi
Logo

  • Sıfır
    Onur Caymaz
    Kırmızı Kedi Yayınevi

    Herostratos: Tarihin ilk kundakçısı... İlya: Kızıl Ordu için üretilmiş yaratık... 

Türler » Kıbrıs Kitapları » Roman » Gındırık

Gındırık


 

230.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Şöhret Başaran Howells / Işık Kitabevi Yayınları
Tür: Roman

Seniye'nin Küçük Kaymaklı'da başlayan yaşamı, büyülü serüvenlerle bir kilise odasında devam ediyor, Çağlayan hisar altından Yenişehir Bölgesi'ne uzanan çocukluk ve gençlik yıllarındaki maceralar sihirli bir rüya gibi gözlerimizin önüne seriliyor.

İngiltere'de devam eden yaşamından bir saatin sarkacı gibi maziye uzanarak Kıbrıs kültürünün bir parçası olan açık hava sinemalarında, tiyatrolarda ve babasının köyü olan Tremeşe (Erdemli) fesleğen kokulu, tavukların özgürce dolandığı bahçelerde geziniyor. Zümrüdüanka kuşundan, ruhlara, koruyucu büyüler yapan okumuş ninelere, Mevlana'dan sevginin anlamına kadar uzanan birçok konuyu bir hikaye anlatıcısı edasıyla satırlara döküyor.

Başından sonuna kadar sosyal içerikli birçok konuyu, abartmadan, bir çocuğun, daha sonraları bir yetişkinin gözünden yalın bir dille irdeliyor. Yaşamını çok etkileyen sınıf ayrımına derinlemesine dalıyor. Irkları, renkleri, engelli olmaları veya cinsel tercihlerinden dolayı toplumdan dışlanmış, eşitsizliğe uğramış insanların karşılaştıkları zorlukları ve deneyimlerini onların gözünden dile getirmeye çalışıyor.

 
2. Hamur, karton, 475 sayfa, 2022
ISBN: 9789963267415 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler