Serenad - Işık Kitabevi
Logo

 • Balonla Beş Hafta
  Jules Verne
  Büyülü Fener Yayınları

  Kraliyet Coğrafya Derneği'nin 14 Ocak 1862 tarihli son açıklaması bilim dünyasında m&... 

Türler » Edebiyat » Roman » Serenad

Serenad


 

58.00 TL


Stok Durumu

Mevcut değil
Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


 
Zülfü Livaneli / İnkılâp Kitabevi
Tür: Roman

Serenad

"Ömür boyu süren bir aşk üzerine harika bir kitap." Frankfurter Allgemeiner Zeitung

"Klasikler gibi okunan bir senfoni." Neue Zurcher Zeitung

"Serenad, Türk edebiyatında kalıcılaşacağı gibi, dünya edebiyatında da önemli bir yapıt olarak yerini alacaktır."
Prof. Dr. Onur Bilge Kula

"Yılın Favori Kitabı" Boston Globe Okurları - "Yılın En İyi Kitabı" PopMatters

2. Dünya Savaşı sırasında batırılan bir mülteci gemisinin hikâyesine dayanan bu etkileyici romanda, Almanya doğumlu yaşlı bir profesör, sevgili karısını en son gördüğü yeri ziyaret etmek için Amerika'dan İstanbul'a gelir. Maya Duran, İstanbul Üniversitesi'ndeki zorlu işi ile genç bir oğul yetiştirmenin zorluklarını dengelemeye çalışan bekar bir annedir. Maya, üniversitenin daveti üzerine gelen Prof. Maximilian Wagner'i ağırlamakla görevlendirilir. Başta, etrafında gelişen olaylara ve Profesör'e karşı kayıtsız görünse de altmış yıllık bu esrarengiz hikâye sayesinde kendi kökleriyle ilgili üstü kapatılan pek çok karanlık gerçeği yavaş yavaş öğrenir.

Yaklaşık 800 Yahudi mültecinin kendilerini Filistin'e taşıyan geminin Türkiye kıyılarında torpidolanması sonucu hayatını kaybettiği 1942 Struma felaketinden esinlenen Serenad, hem dokunaklı bir aşk hikâyesi hem de krizdeki insan ilişkilerinin gücünün unutulmaz bir anlatısı.

Pek çok dile çevrilen, özellikle İngilizce edisyonuyla dünyanın dört bir yanında okurlarıyla buluşan Serenad, müzik, edebiyat ve yakın tarihin iç içe geçtiği bir Livaneli romanı.

Çağımızın en önemli aydınlarından biri olan Zülfü Livaneli, Serenad kitabında tarih ve kurguyu başarılı bir şekilde harmanlamıştır. Alman profesör Maximillian Wagner'i İstanbul'da ağırlama görevi verilen Maya Duran, profesörle birlikte çıktığı İstanbul gezisinde sıra dışı geçmişini keşfedecektir. Yazar, anlaşılır ve akıcı diliyle okurlarını tarih ve geçmişe dair aydınlatırken bir yandan da onlara edebiyat hazzı yaşatıyor. Zülfü Livaneli'nin en çok okunan kitaplarından Serenad'ı uygun fiyat ve hızlı kargo avantajıyla hemen sipariş verin.

 
2. Hamur, karton, 416 sayfa, 2021
ISBN: 9789751042668 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Evrak Çantası
  Murathan Mungan
  Metis Yayınları

  Evrak Çantası

  Evrak Çantası, Murathan Mungan'ın düzyazılarını bir araya...