Yıldızlara Gülümseyen Kız - Işık Kitabevi
Logo

 • Cennetin Kayıp Toprakları
  Yavuz Ekinci
  Doğan Kitapçılık

  Yaşadıkları coğrafyanın acılarına hapsolmuşların, aile olmanın ölümcüllüğ&uum... 

Türler » Edebiyat » Romantik » Yıldızlara Gülümseyen Kız

Yıldızlara Gülümseyen Kız


 

69.00 TL


Stok Durumu

Mevcut değil
Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


 
Nadia Hashimi / Arkadya Yayınları
Tür: Romantik

“Yara, ışığın içine nüfuz ettiği yerdir…”

Böyle söylemişti babası. Ancak Sitara Zamani, bu cümlenin gerçek anlamını günün birinde dizindeki değil, kalbindeki yarayı sarmaya çalışırken kavrayacaktı.

1970’lerin Afganistan’ında, ayrıcalıklı bir aileye mensup ve nispeten mutlu bir çocukluk yaşayan sekiz yaşındaki Sitara için en büyük eğlence, semayı süsleyen yıldızları ve onların ardındaki sırrı keşfetmektir. Ne var ki bir devlet adamı olan babası, sevgi dolu annesi ve biricik kardeşiyle birlikte yaşadığı huzurlu günler, 1978 yılında tüm Afganistan’ın kaderini bir gecede değiştiren askerî darbeyle son bulur. Üzerine çöken uçsuz bucaksız karanlıkta yıldızları yeniden görebilmek küçük Sitara için hiç de kolay olmayacaktır.

2004 yılında ise Afgan asıllı Amerikalı, ünlü bir cerrah olan Aryana’nın dünyası, geçmişin aniden karşısında belirmesiyle başına yıkılır. O dehşet dolu gecenin üzerinden kırk yıl geçmiştir ve bir daha ömrü boyunca görmeyeceğini sandığı bir adam şimdi kanlı canlı karşısındadır. Onu görmek, Aryana’nın uzun zamandır içindeki bir kafese hapsettiği ne varsa yeniden su yüzüne çıkarır: Öfke, nefret ve cevapsız sorular…

Peki, cevapları bulmak uğruna geçmişini gömerek kaçtığı ve Taliban’ın sıkıyönetimi altında savaş alanı hâline gelmiş olan o tehlikeli topraklara dönmeye cesaret edebilecek midir?

Nadia Hashimi’nin usta kaleminde hayat bulan Yıldızlara Gülümseyen Kız, bir kadının en karanlık gecesine yıldızları yeniden kondurabilmek için verdiği duygusal ve bir o kadar da amansız mücadelenin öyküsü.

 
2. Hamur, karton, 2022
ISBN: 9786254431050 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Evrak Çantası
  Murathan Mungan
  Metis Yayınları

  Evrak Çantası

  Evrak Çantası, Murathan Mungan'ın düzyazılarını bir araya...