Özgürlük Efsanesi ve Meditasyonun Yolu - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Sağlık » Yoga-Meditasyon » Özgürlük Efsanesi ve Meditasyonun Yolu

Özgürlük Efsanesi ve Meditasyonun Yolu


 

40.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Chögyam Trungpa / Pingala Yayınevi
Tür: Yoga-Meditasyon

 

Özgürlük genellikle hedefleri gerçekleştirme ve arzuları tatmin etme yetisi olarak görülür. Peki, bu hedefler ve arzular kaynağını nereden alır? Eğer bu hedef bu arzular cehaletten, alışkanlık haline gelmiş örüntülerden ve olumsuz duygulardan doğuyorsa, o halde onların peşinden koşma özgürlüğü gerçek özgürlük müdür, yoksa sadece bir efsane midir?

Chögyam Trungpa bu kitapta, özgürlüğün anlamını Tibet Budizmi bağlamında derinlemesine inceliyor. Bize tavırlarımızın , peşin hükümlerimizin, hatta yaptığımız ruhsal çalışmaların nasıl birer zincire dönüşebileceğini gösteriyor ve bu zincirlerin bizi tekrarlayan hüsran ve çaresizlik örüntülerine ne şekilde bağladığını açıklıyor. Trungpa ayrıca hüsranın nedenlerinin meditasyonla nasıl açığa çıkarıldığını ve ortaya çıkan bu olumsuz güçlerin artık gerçek özgürlüğe doğru ilermemizde bize nasıl yardım edebildiğini anlatıyor.

Trungpa'nın, Budist öğretilerin özünü, çağdaş Amerikan kültürünün dili ve betimlemeleriyle ifade etmedeki eşsiz yeteneği, bu kitabı Budist ilkelere dair yazılmış en iyi kaynaklardan biri yapıyor.

Chögyam Trungpa'nın yakın öğrencisi ve Her şey Darmadağın Olduğunda kitabının çok satan yazarı Pema Chödrön tarafından yazılmış bir önsöz de bu baskıda yerini alıyor.

 

 
2. Hamur, karton, 198 sayfa, 2020
ISBN: 978-605-06298-1-1 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

  • Churchill ve Bomba
    Ernie Trory
    Yazılama Yayınevi

      Winston Churchill 20. yüzyılın en önemli siyasetçilerinden biriydi. Brita...