Bin Yılın Meydan Okuması - Ergenekona Giriş - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Siyaset » Bin Yılın Meydan Okuması - Ergenekona Giriş

Bin Yılın Meydan Okuması - Ergenekona Giriş


 

35.00 TL


Stok Durumu

Mevcut değil
Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


 
Mümtaz Can / Gala Film ve Sanat Ürünleri
Tür: Siyaset

“Değerli okurlar;

Bin Yılın Meydan Okuması” adıyla yazdığım bu kitapla; Kumpas Davaları olarak da bilinen Ergenekon, Balyoz vb. davaların dünya siyasal sistemi içinde nerede yer aldığını, bu davaların 1000 yıllık sorun diye, üstü kapalı konuşulan sorunla ve 15 Temmuz 2016 darbe girişimiyle bağlantısının ne olduğunu, “Biz bu toprakları istiyoruz, üzerindeki insanları değil” diyen emperyalizmin asıl amacını, dönemin Genelkurmay Başkanları Orgeneraller İlker Başbuğ, Işık Koşaner ve Necdet Özel’in o dönemde ve sonrasında nasıl konumlandığını, milletimizin huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşaması için hayatını ortaya koyan ve dağları mesken tutan, yurtsever subayların dramını, onların ve avukatlarının mahkeme duvarlarını aşamayan içten duygularını ve daha fazlasını yansıtmak istedim.

Balyoz Davasında iki defa tutuklanan, Silivri Cezaevinde üç yıl tutuklu kalan, ben Emekli Kurmay Albay Mümtaz Can; Kurmay Subaylara uzun yıllar Strateji ve Taktik dersleri veren bilgi birikiminin yanı sıra, içinde fiilen yaşadığım Balyoz Davasının duruşmalarında tuttuğum notları tekrar inceleyerek, binlerce sayfalık duruşma tutanaklarını tarayarak, o günlerdeki medya haberlerini geriye dönük araştırarak, Balyoz Davasında yargılanan arkadaşlarımın yazdıkları kitapları okuyarak, Cezaevinde tuttuğum günlükleri gözden geçirerek ve o günleri zihnimde tekrar yaşayarak yazdım bu kitabı.

Ben yazar değilim, askerim, yazarlık konusunda da iddiam yok. Yine de, bilgi dolu ama sıkıcı bir kitap olmaması için, akıcı bir dille ve roman üslubuyla yazmaya çalıştım.

Ben Cumhuriyet sevdalısı, Atatürkçü bir aydınım. Karanlık döneme bir nebze ışık tutabilirsem, topluma karşı görevimi yapmanın huzurunu duyacağım.

 
2. Hamur, karton, 472 sayfa, Gala Film ve Sanat Ü, 2020
ISBN: 9786056717765 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Hukuk Felsefesi
  Yıldırım Torun
  Hukuk Yayınları

  Hukuk felsefesi, felsefi düşünce içerisinde, hukukun ideal... 

 • Hukuk
  Frederic Bastiat
  Liberus Yayınları

  Hukuk adalettir. İşte açık, sade, mükemmel biçimde tanım...