DeLiSa Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (2 Cilt) - Işık Kitabevi
Logo

 • Jane Eyre
  Charlotte Bronte
  Can Yayınları

  On yaşında öksüz kalan, babasını da öldü bilen Jane Eyre, kendisine köle... 

 • Ahlak Sosyolojisi
  Mustafa Gündüz
  Anı Yayıncılık

  Ahlakın kavramsal çerçevesinden başlayarak, ahlaki davranış ekseni, ahlak tipleri, ... 

Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » DeLiSa Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (2 Cilt)

DeLiSa Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (2 Cilt)


 

3000.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Wolter F. Frontera / Güneş Tıp Kitabevleri
Tür: Tıp Bilimleri

5. Baskı çıktığı günden itibaren bu alanda olağanüstü bir ilgi görmüştür. Eserin bilgi hazinesindeki yenilikler ve görseller, otoriteler ve okuyucular tarafından sayısız övgü almıştır. 

Bu 5. ve son baskının tamamına yakını, baştan sona revize edilerek daha ağırlıklı bir klinik yaklaşımla güncelleştirilmiştir.
Bu önemli eserin baştan sona yenilenerek yeniden oluşturulması için, kendi konularında önemli isimler olan 150 hekim titiz bir emek vermiştir. 
5. Baskı çıktığı günden itibaren bu alanda olağanüstü bir ilgi görmüştür. Eserin bilgi hazinesindeki yenilikler ve görseller, otoriteler ve okuyucular tarafından sayısız övgü almıştır.

Bu kitap, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uygulamalarına gereksinimi olan kişilerin problemleri, tanı, değerlendirme ve tedavi yöntemleri; önemli sorunlar ve çözümleri; özel durumlar; spor hekimliği, özürlü çocuklar, yaşlanma ve rehabilitasyon gibi özel konular; çeşitli tedavi yöntemleri ve yardımcı teknoloji; rehabilitasyonda kanıta dayalı uygulamalar; nöral tamir ve plastisite, rejeneratif tıp ve rehabilitasyon, rehabilitasyon robotları, vb.

Kitabın içeriği büyük ölçüde revize edilmiş ve genişletilmiştir. Bu basımda altı yeni bölüm ve otuzdan fazla majör revizyon bulunmaktadır. Amacımız Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bilimini tüm yönleri ile, tam ve multidisipliner bir şekilde tartışmak ve şu andaki en iyi uygulamaları destekleyen kanıtları sunmaktır. Bölümler, alanımızın bilimsel temellerini ve bir çok değişik hastalığı ve engeli bulunan hastaların tedavi ve rehabilitasyonunda kullanılan en üst düzey klinik girişimleri kapsamaktadır.

GÜNCEL
2500 sayfa  tamamı güncellenmiş ve yenilenmiş görsel olarak zenginleştirilmiş bilgi sunmaktadır. FTR alanında en son  bilgiyi verecek şekilde oluşturulmuştur.  FTR’nin en güncel, merak edilen ve kaynak ihtiyacı duyulan konularına da yer verilmiştir.

İTİBARLI
Alanında bilgisi ve yetkinliği tartışılmayan ve dünyaca tanınan FTR kadrosu tarafından oluşturulmuştur. Her bölümün yazarı o alandaki deneyimleri ve uzmanlıkları göz önünde bulundurularak seçilmiştir. Bu kitap dünyanın çeşitli bölgelerinden iki yüzün üzerinde yazarın katkıları ile hazırlanmıştır.

PRATİK VE KULLANIMI KOLAY
Daha pratik ve anlaşılması kolay olması için tablolar sadeleştirilmiş ve okunaklı hale getirilmiştir. Okuyucu dostu format konsantrasyonunuzu arttıracaktır. Yüzlerce resim konuyu en kolay anlaşılır şekilde sunmaktadır.

KAPSAMLI
Klasik kaynaklara göre daha fazla sayıda başlık ve daha kapsamlı bilgiyi okuyucunun kolay kavrayabileceği formatta sunar.

 
2340 sayfa, 2014
ISBN: 9789752775381 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Dönüşüm
  Franz Kafka
  Versus Kitap Yayınları

  İsteği dışında dev bir böceğe dönüşen Gregor Samsa, babanın ... 

 • Çok Uluslu Finansal Yönetim
  Alan C. Shapiro
  Literatür Yayınları

  Finans bilim dalı uygulamada doğası gereği uluslararasıdır. Herhangi bir bi... 

 • Çiçek Gibi
  Arif Keskiner
  Literatür Yayınları

  “Arif kirvemin bu anıları, kesinlikle anı değil salt, aynı zamanda da...