Outliers - Çizginin Dışındakiler (Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur) - Işık Kitabevi
Logo

 • Albemuth Özgür Radyosu
  Philip K. Dick
  Altıkırkbeş Yayınları

  Philip K. Dick, her dahi gibi hastaydı, belki de her hasta kadar dahi! 6.45 Yayın, Bilim Kurgunun... 

 • Mucit Gizmo
  Pip Jones
  Pearson Çocuk Kitapları

  AAAHH! YETER ARTIK! PES! diye bağırdı Gizmo. İcatlarının hiçbiri istediği gibi
  &cced... 

Türler » Kişisel Gelişim » Outliers - Çizginin Dışındakiler (Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur)

Outliers - Çizginin Dışındakiler (Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur)


 

62.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Malcolm Gladwell / MediaCat Kitapları
Tür: Kişisel Gelişim

Başarılı insanlar hakkında anlatılan bir hikaye vardır; onların zeki ve hırslı oldukları söylenir. Outliers'te Malcolm Gladwell başarının gerçek hikayesinin bundan çok farklı olduğunu ve bazı insanların neden başarılı olduğunu anlamak için, bunların çevrelerine daha dikkatli bakmamız gerektiğini iddia ediyor. Mesela aileleri, doğum yerleri ve hatta doğum tarihlerine. Başarının hikayesi başta göründüğünden daha karmaşık ve çok daha ilgi çekici.

Outliers, Beatles ve Bill Gates'in ortak yanlarının ne olduğunu, Asyalıların matematikteki olağanüstü başarısının sırrını, star sporcuların bilinmeyen avantajlarını ve tüm New Yorklu avukatların özgeçmişlerinin neden aynı olduğunu ve dünyanın en zeki adamının neden adını bile duymadığınızı açıklıyor. Bunların hepsi de nesiller, aile, kültür ve sınıf açılarından açıklanıyor.

Gladwell'in iddiasına göre, bir Silikon Vadisi milyarderi olmak istiyorsanız, hangi yıl; başarılı bir pilot olmak istiyorsanız nerede doğduğunuz çok önemli. Çizginin dışındakilerin -yani normal beklentilerin ötesinde başarıyı yakalayan kişilerin- hayatları tuhaf ve alışılmadık bir mantık izliyor. Gladwell bu mantığı basitleştirirken insanın kendi potansiyelinden en yüksek seviyede nasıl yararlanacağı konusunda heyecan verici bir plan sunuyor. Malcolm Gladwell, Tipping Point kitabında dünyayı anlama şeklimizi değiştirmişti. Blink'te düşünme hakkındaki düşüncelerimizi değiştirdi. Outliers'taysa başarı konusundaki anlayışımızı değiştiriyor.

 
1. Hamur, karton, 224 sayfa, 2009
ISBN: 605-5755-30-0 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Evrak Çantası
  Murathan Mungan
  Metis Yayınları

  Evrak Çantası

  Evrak Çantası, Murathan Mungan'ın düzyazılarını bir araya...