Ferrarisini Satan Hergele - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Mizah » Ferrarisini Satan Hergele

Ferrarisini Satan Hergele


 

70.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Yalçın Pekşen / Say Yayınları
Tür: Mizah , Seri:Mizah Dizisi

Ferrari'sini Satan Hergele, denebilir ki, gündelik hayatın harala gürelesinde yitip giden ayrıntılardaki mizahı yakalama çabası... Belki de şu ya da bu şekilde hayatımıza sokulan popüler kültür üzerinden Türkiye'yi anlama girişimi. Ağlanacak halimize gülmemizi sağlayacak bir temize çekme eylemi...


Ferrari'sini Satan Hergele, 44 öyküden oluşuyor. Her öyküde farklı bir dünyanın kapısı aralanıyor. Örneğin, kitaba adını veren öyküde, çoksatanlar listesinin gözdesi bir kitap (Ferrari'sini Satan Bilge) avukat Turgut Kılıç'ın gözlerini açıyor: Kendisi gibi avukat olan Julian Mantle, sattığı Ferrari'nin parasını ne yaptı acaba? Tuhaf gibi görünen bu soru, soluğu Hindistan'da almasına sebep oluyor. O artık Büyük Şivana Bilgesi'dir. Ve zenginlerin cömert bağışlarını kabul etmek, en doğal hakkıdır.
Yalçın Pekşen, Ruh Hastası Martı'da denizlerimizin temizliğini(!), Nevzat Usta Basın Ödülü'nde ödül mekanizmalarının rezilliğini, Reha Muhtar Bağımlılığı'nda medyanın içler acısı halini, Türk Usulü Temizlik'te erkeklerin zaafiyetini, yüzünüze hınzırca bir gülücük oturtarak anlatıyor. 10 Kasım Kasılması'nda (gülmekten) kasıklarınızı tutuyor, Mısır'dan Miras'ta hafızanızı yokluyorsunuz (yerinde mi diye).


"Yalçın Pekşen'in mizah yazıları güncelin mizahına ustaca yaklaşımın örnekleridir..."
DOĞAN HIZLAN

 
2. Hamur, karton, 176 sayfa, 2007
ISBN: 975-468-692-0 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

  • Küçük Kadınlar
    Louisa May Alcott
    Arkadaş Yayınevi

    Küçük Kadınlar

    Babaları Amerikan İç Savaşı'na katılan dört ge...