Evet Cevabınız Hayır Anlamına Geldiğind - Işık Kitabevi
Logo

 • Dünya Savaşı Z
  Max Brooks
  İthaki Yayınları

  "Okunması gereken bir kitap. Brooks, öylesine detaylı ve özgün yazıyor ki bizim bi... 

Türler » Kişisel Gelişim » Evet Cevabınız Hayır Anlamına Geldiğind

Evet Cevabınız Hayır Anlamına Geldiğind


 

40.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Laurence J. Brahm / GOA Yayınları
Tür: Kişisel Gelişim

Çin'de bir müzakere yürütmek, ünlü bir Konfüçyüs erdemi olan sabır; zamanla edinilen sebat ve sebat yoluyla edinilen yaşam içgüdüleri gerektirir. Çin'deki müzakereler, bu erdemlere ilişkin bilgi sahibi olmayanlar tarafından, yılgınlığa düşüren bir kültür şoku gibi algılanabilir.

Deneyimli Çin ticaret müzakerecileri içinse bu olay, sonu olmayan bir öğrenme sürecidir. Her iki tarafı da müzakerelerde başarıya götürecek kapının anahtarı, pekâlâ, Çin'in eski klasiklerinde anlatılan askeri manevraları bilmek olabilir.

"EVET cevabınız HAYIR! anlamına geldiğinde" adlı kitapta yazar Laurence J. Brahm, nihai yol gösterici Sun Tzu'nun askeri stratejileri anlattığı Savaş Sanatı ve Çin tarihindeki stratejik kahramanlık hikâyelerini özetleyen vecizelerin bir derlemesi olan Otuz Altı Strateji adlı klasiklerindeki öğretileri, Çin'deki gerek ticari gerekse diplomatik günümüz müzakere durumlarına uyarlamıştır. Hepsi de yaşanmış, gerçek olaylara dayanan hikâyeler, yalnızca eğlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda bir müzakere yürütmenin uzun ve yıldırıcı süreci ile mücadele etmekte olan birçok insan için bir umut ışığı olacak.

 
2. Hamur, karton, 160 sayfa, 1, 2006
ISBN: 975-9064-38-3 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Evrak Çantası
  Murathan Mungan
  Metis Yayınları

  Evrak Çantası

  Evrak Çantası, Murathan Mungan'ın düzyazılarını bir araya...