ÖNEMLİ DUYURU - Işık Kitabevi
Logo

ÖNEMLİ DUYURU

İçişleri Bakanlığının genelgesi aynen şöyle: “1-22/03/2020 tarihinde Fasıl 156’nın 2 ve ilgili maddeleri gereğince Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu yasak 23/03/2020 tarihinde saat 00:00’da yürürlüğe girmiş olup 14 gün süre ile yürürlükte kalacaktır. 2-Bakanlar Kurulu, ilgili emirname ile aşağıda belirtilen ve bugüne kadar Bakanlar Kurulu ile faaliyette bulunmasının zaruri ve elzem olduğu kabul edilen özel ve kamu sektörleri ile bu sektörlerin çalışması zorunlu olan çalışanlarını, görev saatleri içerisinde bu emirnamedeki yasaktan muaf tutmuştur. a-Bu bağlamda 08/03/2020 tarihinden itibaren bugüne kadar Bakanlar Kurulunun izin verip açık olan ve çalışmaya devam eden tüm özel sektör kuruluşları ve personelleri yasağa tabii değildir. Çalışmaya devam edeceklerdir. Özel sektör işverenlerinin çalışanlarına hangi işletmesinde ne maksatla ve hangi saatlerde çalıştığına dair görev kağıdı vermesi zorunludur.

 

Açık olan yerler; Marketler, eczaneler, ecza depoları, fırınlar, kasaplar, bankalar, petrol istasyonları, un fabrikaları, su fabrikaları, süt ve süt ürünlerini işleyen kuruluşlar, tüp gaz dolum ve dağıtım kuruluşları, özel güvenlik hizmetleri, internet servis sağlayıcılar, ithalatın devamını sağlayan hizmetleri verecek kuruluşlar, tedarikçiler, tarımsal ve hayvansal faaliyetler yürüten kuruluşlar, yem satıcıları, çiftçiler, seracılar, sebze toptancıları, hayvancılar, özel klinikler, özel laboratuvarlar, özel hastaneler, oto kurtarma ekipleri, özel medya kuruluşları, özel üniversitelerin yurt hizmetleri, acil idari kadrolar, GSM ve iletişim hizmeti veren kuruluşlar, narenciye kesim ekipleri, paketleme personelleri Maliye Bakanlığı ile direk çalışan muhasebeciler vb. açık tutulmasına izin verilen diğer yerler.

https://www.kibrisgazetesi.com/kibris/icisleri-bakanligi-kismi-sokaga-cikma-yasaginda-uygulanacak-h85557.html

Kıbrıs Gazetesi  

 

Bu olağanüstü  durumdan dolayı postahane ve kargolarımız çalışmayacak. Online kitap alımlarınız 6 Nisan'dan sonra gönderilmeye başlanacaktır. Elbette KKTC devletinin yönetim organları tarafından tekrar bir uzatma olmazsa. Lütfen müşterilerimizin bu durumu dikkate almasını rica ederiz. 

 

Güzel günler göreceğimize inancımız tamdır. Sevgiler...