Din ve Ahlak Öğretiminde Drama Örnekleri - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Akademik » Din ve Ahlak Öğretiminde Drama Örnekleri

Din ve Ahlak Öğretiminde Drama Örnekleri


 

28.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Tuğba Güler / Nobel Akademik Yayıncılık
Genre: Akademik

Eğitimde drama; insanın kendini başkalarının yerine koyarak çok yönlü düşünmesini sağlayan, bireyin eğitim ve öğretimde aktif rol almasını, kendini ifade edebilmesini sağlayan, yaratıcı ve araştırmacı olma istek ve duygusunu geliştiren çağdaş bir eğitim yöntemidir. Bu sebeple drama yönetimi din ve ahlak eğitiminin genel amaçları gerçekleştirmede rahatlıkla kullanabilecek bir yöntemdir.

Din ve ahlak öğretiminde drama yönteminin kolay bir şekilde anlaşmasını sağlamak ve bu yöntemi uygulamada zorlanan eğitimcilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bu kitap teorik ağırlıklı bir çalışmadır. Ancak din ve ahlak öğretimi konularının uygulanışı, ders planlarına benzer bir şekilde ele alınarak etkinlikler başlığı altında uygulamalı olarak gösterilmiştir.

Bu çalışma; eğitim fakültelerinin sınıf öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bölümünde okuyan öğrenciler için ayrıca ilahiyat fakülteleri ve tüm din öğretimi öğretmenlerine, Kur'an kursu öğrencilerine yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.

 
228 pages, 2011
ISBN: 9786051330136