Medeni Usul Hukuku Ders Kitabı 2016 - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Hukuk » Medeni Usul Hukuku Ders Kitabı 2016

Medeni Usul Hukuku Ders Kitabı 2016


 

35.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Prof. Dr. Hakan Pekcanıtez, Prof. Dr. Oğuz AtalayProf. Dr. Muhammet Özekes / Yetkin Yayınları
Genre: Hukuk

Bu kitap, öğrencinin derste kullanacağı temel bilgi kaynağı ihtiyacını karşılamaya yöneliktir. Bu sebeple, ayrıntılı tartışma ve değerlendirmeler içermeyen sistematik bir çalışmadır. Bu kitapta gerektiği ve zorunlu olduğu ölçüde uygulamaya ve doktrindeki tartışmalara değinilmiş, bibliyografya, Yargıtay kararı atfı ve ayrıntılı tartışmalara yer verilmemiştir. Bu kitapta asıl amaç, medenî usûl hukuku bilgisinin lisans seviyesinde sistematik bir şekilde verilmesidir.

Öğrencilerin normal ders konuları dışında ayrıntılı bilgi edinmeleri, kaynak araştırması yapmaları, lisansüstü ve bilimsel çalışmalarda atıf yapmak veya uygulamada kaynak olarak kullanmak gerektiğinde bu ders kitabından değil, asıl başvuru kaynağı olan eserden yararlanılması ve atıf yapılması tavsiye edilmektedir.

Bu ders kitabında da bazı farklılıklarla birlikte, temelde ana kitabın sistematiği ve bölümleri muhafaza edilmiş, ancak içerikleri yeniden düzenlenmiş, lisans seviyesinde zorunlu bilgi seviyesinde bilgi aktarılmıştır.

 
2. Hamur, karton, 683 pages, 2016
ISBN: 9786050501308