Emperyalizmin Hayaletleri - Küresel Düzenlemenin Bugünü - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Siyaset » Siyaset Bilimi » Emperyalizmin Hayaletleri - Küresel Düzenlemenin Bugünü

Emperyalizmin Hayaletleri - Küresel Düzenlemenin Bugünü


 

24.00 TL


Stock Statement

Mevcut değil
Not in stock, you may request the book and you will be notified when it is arrived.


 
Kolektif / İmge Kitabevi Yayınları
Genre: Siyaset Bilimi

İçinde bulunduğumuz kaotik durum piyasanın ürettiği şiddet devletler arası silahlı şiddet üretim alanında bağımlılık ilişkilerine hakim olan normlardaki şiddet gibi ayrı başlıklar altında açığa çıkan kapitalist şiddet türlerinin toplam etkisine denk gelmektedir.
Önümüzdeki dönemde yüzleşeceğimiz farklı şiddet biçimlerinin tümü belirli uğraklarında uluslararası hukuk tarafından işletilecek mevcut iktidarlar kendi hareket ilkelerini uluslararası hukukun gerektiğinde icat edilen gerektiğinde yeniden yorumlanan geniş normlar ve ilkeler deposundan sağlayacaklardır. Bu süreç çoktan başlamıştır. Anılan koşullar altında uluslararası hukuk daha önce olmadığı kadar günlük yaşantımızı biçimlendirmeye günlük haber ve yorumlarımızı dönüştürmeye koyulmuştur.
Emperyalist hayalet hukuk söylemi içerisinde kendi meşruiyetini ararken ortaklığın birlikteliğin dili tabiiyetin diline ilgili toplumların olası kahramanları çirkin bir komplonun failine dönüşmektedir.
Elinizdeki kitap temel olarak Sovyet sonrası dönemin küresel dinamiklerini okumak için en uygun başlangıç noktasının uluslararası hukuk olduğu saptamasından hareketle küreselleşen vahşetin ekonomi politiğini yapmaya çalışmış ve uluslararası hukukun dönüşüm dinamiklerini sorgulamıştır.

 
2. Hamur, karton, 272 pages, 2013
ISBN: 9789755337470