670 Gram ile Hayata Tutunmak - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Eğitim » Anne-Baba-Çocuk » 670 Gram ile Hayata Tutunmak

670 Gram ile Hayata Tutunmak


 

24.00 TL


Stock Statement

Mevcut değil
Not in stock, you may request the book and you will be notified when it is arrived.


 
İnci Candemir / Destek Yayınları
Genre: Anne-Baba-Çocuk

(Her Mucizenin Arkasında Sevgi Vardır )

Karanlıktan aydınlığa giden badireli yolda yaşanan umut, çaresizlik, mücadele, dehşet, mucize ve bir kahramanlığa tanık olmak ister misiniz?

Ama paylaştıkça çoğalacak bir kahramanlığa...

Kader beni dokunamadığım, öpüp koklayamadığım ölüm kalım savaşı veren bebeğime olan sevgim ile sınamaya karar vermişti. Oğlum tam 4 ay erken dünyaya geldi. Yaşama tutunup tutunamayacağı belli değildi. Bütün bunlara olacakların korkusu eklenince duyduğum ıstırap dayanılmaz bir hal aldı.

Tanrı insanoğluna mükemmelliğinin suretini ancak bu kadar net ve bu kadar mucizevi bir şekilde gösterebilirdi.
Bir sihir izler gibiydik, oğlumuz olan bu minik ama dev yürekli adamın büyüsünde ikimizin de nefesi kesilmişti. Birbirimize sarılıp hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladık. Çiçeği burnundaki bir anne olarak girdiğim şokun etkisi ile zihnim adeta felç geçiriyordu.

Bir annenin yavrusunu yitirme ihtimaline bu kadar yakın olması, ölümle yaşam arasındaki o ince çizgiye tanıklık etmesi cinnet ile sonlanabilirdi.

Bir kuş yavrusu gibi belli belirsiz aralanan gözleri birer kurşun gibi içime işlemiş, yüreğimi titreten evlat sevgisinin aşkında eriyip gitmiştim. Allah'ın oğlumuzu bize bağışlayacağına inancım tamdı ancak korkularımı yenmek de mümkün değildi.
Değiştiremeyeceğim gerçekleri kabullenmeyi ve her şeye rağmen şükretmeyi yine o çaresiz günlerimde öğrendim.

İnsana umut veren, çözümsüz sorun yoktur hissini yürekten hissettiren bir kitap. Kitabı hem hekim hem de metafizikle, ruh-beden-zihin üçlemesiyle, anda kalma ile ilgilenen bir meraklı gözüyle okudum. Umarım pek çok başka göz de kendi gözlükleri ile okur ve yararlanır. Sabrın, emeğin ve sevginin nelerin üstesinden gelebileceğini sunan yaşamdan gerçek bir kesit.
-Uzm. Dr. Ayşe Sokullu, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı / Yenidoğan Yoğun Bakım-

Elimizden bırakmak istemediğimiz çok az kitapla tanışırız, o kitabı bulduğumuzda da kendi hayat serüvenimizle örtüşecek noktalar bulmamızdır bizi kitaptan ayıramayan... Ve işte o kitaplar bir iz bırakır hayatımızda. Kendi içimize dönerek sevgi ve huzuru tekrar anlamlandırabilmemizi sağlar.
-Uzm. Psikolog Büşra Çatalay-

 
2. Hamur, karton, 328 pages, 2013
ISBN: 9786055151188