Mitolojinin Gücü (Kutsal Kitaplardan Hollywood Filmlerine Mitoloji ve Hikayeler) - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Din-Mitoloji » Mitoloji » Mitolojinin Gücü (Kutsal Kitaplardan Hollywood Filmlerine Mitoloji ve Hikayeler)

Mitolojinin Gücü (Kutsal Kitaplardan Hollywood Filmlerine Mitoloji ve Hikayeler)


 

39.00 TL


Stock Statement

Mevcut değil
Not in stock, you may request the book and you will be notified when it is arrived.


 
Bill Moyers, Joseph Campbell / MediaCat Kitapları
Genre: Mitoloji , Series:Kişisel Gelişim

31 Ekim 1987'de aramızdan ayrılan Joseph Campbell dünyanın mitoloji alanındaki en önemli otoritelerinden biriydi. Aynı zamanda akademisyen, yazar ve öğretmen olan Campbell'a göre mitoloji evrenin müziğidir.

Televizyon gazetecisi Bill Moyers ile Joseph Campbell'ın diyaloglarını içeren bu kitap, PBS kanalı için çekilen 6 bölümlük bir televizyon programını temel alıyor.

Tüm yaşamını mitolojiye adayan Joseph Campbell, Bill Moyers'ın mitoloji ve hayatla ilgili tüm sorularına içtenlikle cevap veriyor. Neden herkesin mitolojiye ihtiyaç duyduğunu anlatıyor. Aşk, evlilik, çocuklarımıza anlattığımız hikâyeler, kurban kültürü, yaşam yolculuğumuz gibi modern dünya hallerini antik mitoloji bağlamında öyle bir ele alıyor ki önünüzde bambaşka bir bakış açısının belirdiğini fark ediyorsunuz.

Campbell ve Moyers, evlilik kurumundan, doğum yapan bakireye, Yıldız Savaşları'ndaki Luke Skywalker gibi kurtarıcı figüründen kahraman figürlerine pek çok mitolojik motifin gündelik hayatlarımızla ilişkisini gösteriyor. Karmaşık ve soyut gibi görünen bu konuları anlaşılır soru - cevap üslubuyla günlük hayata taşıyor.

Mitolojinin Gücü, Joseph Campbell'ın tüm eserlerinin herkesin anlayabileceği muhteşem bir özeti.

 
2. Hamur, karton, 312 pages, 2012
ISBN: 978-605-575-533-1