Kitaplar ve Muharrirler 1 - Mutareke Dönemi Edebiyatı - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Edebiyat » Edebiyat Tarihi » Kitaplar ve Muharrirler 1 - Mutareke Dönemi Edebiyatı

Kitaplar ve Muharrirler 1 - Mutareke Dönemi Edebiyatı


 

15.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Abdülhak Şinasi Hisar / Yapı Kredi Yayınları
Genre: Edebiyat Tarihi , Series:edebiyat

Türk okurunun roman ve hatıra yazarı olarak tanıdığı, yazı hayatına bir hayli geç başladığı kanaati yaygın olan Abdülhak Şinasi Hisar'ın henüz daha yayınlanmamış bazı eserlerinin bulunduğu bilinen bir husustur. Sağlığında bir türlü yayınlayamadığı bu eserlerinin yanı sıra onun yazı hayatının, ilk eseri olan Fahim Bey ve Biz'den (1941) çok daha önceleri başladığı, neredeyse ömrünün sonuna kadar da sayısız edebi makale, deneme ve eleştiri yazıları kaleme aldığı pek bilinmez.

Kitaplar ve Muharrirler genel başlığı altında, üç cilt olarak düzenlenen bu çalışmanın birinci cildi, adından da anlaşılacağı üzere, Abdülhak Şinasi Hisar'ın Mütareke dönemi yazılarını kapsamaktadır.

Abdülhak Şinasi Hisar, belirli dönemleri içinde, edebiyatımıza nasıl bakıyor sanatçıyı ve eserini değerlendirirken neleri öne çıkarıyor, ya da yazı hayatı boyunca (1921-1963), düşüncesi bakımından geçirdiği türlü değişiklikler, şiir, roman, tiyatro, edebi akımlar, tercüme faaliyetleri, uygarlık ve tarih düşüncesine ilişkin görüşleri nelerdir, Necmettin Turinay'ın yayına hazırladığı bu üç ciltte gün yüzüne çıkıyor.

 
2. Hamur, karton, 287 pages, 1, 2008
ISBN: 975-08-1421-1