İş Hukukuna Giriş - Işık Kitabevi
Logo

 • Laiklik ve Demokrasi
  İbrahim Ö. Kaboğlu
  İmge Kitabevi Yayınları

  Tarihsel süreç içerisinde devlet ve demokrasinin kurulması, önce dinseli ... 

Türler » Hukuk » İş Hukukuna Giriş

İş Hukukuna Giriş


 

82.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Polat Tunçer / Ekin Basım Yayın
Tür: Hukuk

İş Hukukuna Giriş Kitap Açıklaması

Bazı yükseköğretim programlarında iş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku konuları birlikte okutulmaktadır. Ve çoğu zaman haftada iki ya da üç saatlik derslerle bu iki önemli hukuk dalı öğrencilere verilmeye çalışılmaktadır. Ancak, her iki hukuk dalı da zamanla çok gelişmiş ve değişmiştir. Artık birlikte okutulmasının akademik bakımdan faydalı olmadığı kanaati taşıyorum. Kaldı ki sosyal güvenlik hukuku yalnızca İş Kanunu kapsamında çalışan işçileri değil, bütün kamu ya da özel kurum ve kuruluşlarda çalışanları kapsamına almaktadır. Bu nedenle her iki hukuk dalının birlikte okutulmasının bir anlamı ve yararı olmadığı gibi, ders saatleriyle kıyaslandığında, yalnızca bu hukuk dallarından birinin konuları bile işlenemez. Bu nedenle iş ve sosyal güvenlik hukuku kitabımı ayırma ihtiyacı duydum.

Günümüzde hukuk kuralları sürekli değişmektedir. İş hukuku da bundan vareste değildir. Bu nedenle meydana gelen değişiklikleri işlemek ve konuları zenginleştirmek suretiyle kitabı yeniledim; yeni test sorularıyla (175) zenginleştirdim.

Kitapta mümkün olduğunca sade ve anlaşılır bir dil kullanmaya, yasalardaki uzun ve karmaşık ifadeleri olabildiğince açık ve net bir biçimde anlatmaya çalıştım.

(Tanıtım Bülteninden)

 
2. Hamur, karton, 379 sayfa, 2022
ISBN: 9786258024821 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Evrak Çantası
  Murathan Mungan
  Metis Yayınları

  Evrak Çantası

  Evrak Çantası, Murathan Mungan'ın düzyazılarını bir araya...