Tibetin Rüya ve Uyku Yogası - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Din-Mitoloji » Doğu Dinleri-Felsefesi » Tibetin Rüya ve Uyku Yogası

Tibetin Rüya ve Uyku Yogası


 

25.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Tenzin Wangyal Rinpoche / Dharma Yayınları
Tür: Doğu Dinleri-Felsefesi

"Uyku süresince şimdiki anda kalıp da bilincimizi koruyamaz ve her gece kendimizi kaybedersek, ölüm geldiğinde, farkındalığımızı korumak için ne kadar şansımız olabilir ki? Rüyaya dalıp da zihnin yarattığı imgelerle sanki bunlar gerçekmiş gibi etkileşim kurarsak, ölümden sonraki durumda da özgür olmayı bekleyemeyiz. Ölümde başınıza neler geleceğini bilmek için rüyalarda yaşadıklarımıza bakın. Gerçekten uyanık olup olmadığınızı anlamak için uykuda yaşadıklarınıza bakın."

Bu kitap, gün boyunca yapılan temel hazırlayıcı çalışmalar da dahil olmak üzere Rüya Yoga konusunda ayrıntılı bilgi sunmaktadır. Rüya Yoga çalışması, en gizli Tibet uygulamalarına benzeyen son derece ileri düzey bir çalışmadır. Bununla birlikte Tibet geleneklerinde, rüya sırasında bilinçli kalmak en mutlak amaç değil, daha çok gerçek özgürleşmeye ulaştıran yolun hazırlayıcısı olarak kabul edilmektedir.

Rüya yoga çalışmasını, aynı zamanda berrak ışık yogası olarak da bilinen Uyku Yogası izlemektedir. Uyku Yogası, Rüya Yoga'ya göre daha ileri düzey bir çalışmadır ve amacı, kaba düzeydeki kavramsal zihin ve onun işlevleri yokolmaya başlarken derin uyku sırasında uyanık kalarak bilinçliliği yitirmemeye çalışmaktır. Batılıların çoğu farkındalığın böyle bir derinliğe sahip olabileceği olasılığını bile dikkate almamaktadırlar; ancak bu durum Tibet Budistleri ve Bön ruhsal geleneklerinde son derece iyi bir şekilde bilinmektedir.

Bu çalışmaların sonucu, hem uyku hem de uyanıklık düzeylerinde daha büyük bir mutluluk ve özgürleşmedir. Tibet'in Rüya ve Uyku Yogası, gerçek özgürlüğe giden yolda son derece güçlü araçlarla donanmamızı sağlamaktadır.

 
2. Hamur, karton, 288 sayfa, 1, 2002
ISBN: 975-8729-02-0 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • His 3 – Cehennem Ateşi
  Ebru Çaloğlu
  Epsilon Yayıncılık

  Atmayan kalpleri alacakaranlıkta boğuldu.
  Acıyla yoğrulan isimleri keskin bir "AH"
  do... 

 • Menfi - Sürgün
  Fazlı Necip
  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

  II. Meşrutiyet sonrası kaleme alınan Menfi, bir aile dramıyla dönemin siyasi olaylarının i&c... 

 • Billy Milliganın Zihinleri
  Daniel Keyes
  Koridor Yayıncılık

  Tek bedende 24 farklı kişilik barındıran Billy Milligan'ın gerçek hikayesi

  Bi...