Ambulans ve Acil Bakım Teknikeri için Temel Konular ve Tedavi Yaklaşımları - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » Ambulans ve Acil Bakım Teknikeri için Temel Konular ve Tedavi Yaklaşımları

Ambulans ve Acil Bakım Teknikeri için Temel Konular ve Tedavi Yaklaşımları


 

107.00 TL


Stok Durumu

Mevcut değil
Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


 
Kolektif / EMA Tıp Kitabevi
Tür: Tıp Bilimleri

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerleri (Paramedik) eğitiminin bugün geldiği yere baktığımızda Türkiye’ de 1990’lı yılların başından günümüze kadar eğitim alanında hizmet veren tüm meslektaşlarımız büyük bir alkışı haketmektedir. Yazdıkları kitaplar, verdikleri eğitim ile yetiştirdikleri Paramedikler; Türkiye’de acil sağlık alanında önemli bir katkı sağlamış ve büyük bir boşluğu doldurmuşlardır. Son yıllarda Paramedik eğitimi üzerine yazılmış güzel çalışmaları görmek bu camia için çok sevindiricidir. Tıp bilimindeki gelişim baş döndürücü bir hızda devam etmektedir ve bu gelişimden en çok etkilenen alanların başında acil sağlık hizmetleri gelmektedir. Her yeni günde, güncel teknolojiyle birlikte hasta takip ekipmanlarında yeni bir cihaz kullanıma girmektedir ve tedavi yaklaşımlarında yeni bir kılavuz veya akış şeması güncellemesi yayınlanmaktadır.

Acil sağlık hizmetlerinin en önemli noktasında hizmet veren Paramedikler diğer tüm sağlık personeli gibi, hem yeni ekipmanların kullanılmasını öğrenmek hem de tedavi yaklaşımlarındaki bu güncellemeleri takip etmek zorundadır. Hizmet içi eğitimler, derneklerin düzenlemiş olduğu kurs programları ve de güncellenmiş yazılı kaynaklar bu alanda önemlidir.

Bu kitabı; teorik dersler ve pratik uygulamalar esnasında her daim benimle olan, Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim gören Paramedik öğrencilerimin gösterdikleri çalışma ve öğrenme azmini gördükten sonra yazmaya karar verdim. Paramedik eğitimi için uygulanan müfredata uygun olarak kitap çok sayıda konudan oluşturuldu. Güncel kılavuzlar eşliğinde konular verilmeye çalışıldı. Kendi içinde her biri ayrı birer kitap olacak olan konular, olabildiğince özet olarak sunuldu.

Kitabın oluşturulması esnasında özellikle Ahi Evran Üniversitesi öğretim üyeleri ve görevlileri başta olmak üzere bize desteklerini esirgemeyen tüm yazarlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yazmış olduğumuz bu kitaptan; Paramedik öğrencilerinin, acil hastaya müdahale için saniyelerle yarışan ve bunu her türlü olumsuz koşula rağmen hayatlarını ortaya koyarak yapan genç profesyonel Paramediklerin ve tüm acil servis sağlık çalışanlarının başvuru kaynağı olarak istifade etmelerini umut ediyorum.

 
2. Hamur, karton, 2019
ISBN: 9786056600371 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Hukukta Adaletsizliği Görmek
  Gülriz Uygur
  Türkiye Felsefe Kurumu

  Masum olmayan bir dünyada yaşıyoruz. İnsanların yüzlerinin unutulduğu, kendi yüz&u... 

 • Ara Gulers Istanbul
  Ara Güler, Orhan Pamuk
  Thames and Hudsonn

  Ara Gulers Istanbul Kitap Açıklaması

  This book is a vivid photographic record... 

 • Hadis Tarihi
  Bekir Kuzudişli
  Kayıhan Yayınları

  Bu kitabın eğildiği en temel konu, Hz. Peygamber'den gelen bir hadisin Kütüb-i sitte m&... 

 • Ulus Nedir?
  Ernest Renan
  Pinhan Yayıncılık

  "İnsan ne diline ne de ırkına aittir: İnsan sadece kendine aittir, çünkü o ö...