Dijital Pazarlama Stratejileri - Işık Kitabevi
Logo

 • Rüzgarlı Bayır
  Emily Bronte
  Can Yayınları

  On dokuzuncu yüzyıl İngilteresinin tahtında Kraliçe Victoria vardır. 'Victoria Dö... 

Türler » Ekonomi » İş Hayatı » Dijital Pazarlama Stratejileri

Dijital Pazarlama Stratejileri


 

38.00 TL


Stok Durumu

Mevcut değil
Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


 
Koray Odabaşı / Cinius Yayınları
Tür: İş Hayatı

İngilizce versiyonu global olarak “Tüm Zamanların En İyi Dijital Pazarlama Kitapları” arasına seçilen ve global medyada ilgi gören DİJİTAL PAZARLAMA STRATEJİLERİ kitabı, 20 yıllık tecrübenin yansıması ile gerçekten işe yarayan, denenmiş ve başarısı kanıtlanmış dijital pazarlama taktiklerini, kolay anlaşılır ve sonuca dönük şekilde anlatıyor.

1. ZİHİN YAPINIZI DEĞİŞTİRİN: “BÖL VE FETHET” YÖNTEMİ

1,3 milyar web sitesi müşteri kazanmak için mücadele verirken, her gün yüzlerce pazarlama mesajı gören bireylerin dikkat süresi sadece birkaç saniyeye düştü. Böyle bir ortamda geniş kitlelere genel mesajlar vererek ilgilerini çekmek artık mümkün olmuyor. Başarılı olmak için hedef kitlenizi alt gruplara bölmeniz ve ilgi eşiklerini geçmek için her gruba odaklı mesajlar vermeniz gerekiyor.

2. ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO) İLE BAŞARI

SEO ile başarı sağlamanın kuralları değişti. Diğer siteleri geçerek hedef kelimelerinizde Google’da önde gelmek için artık SEO’nun 5 aşamasında da başarılı olmak zorundasınız: Araştırma, Strateji Belirleme ve Anahtar Kelime Seçimi, Site Üzerinde SEO, Teknik SEO, Web Ortamından Siteye Bağlantı Sağlama, Arama Sonuç Sayfası Performansı. Kitapta bu konularda yapılması gerekenler örnekler verilerek detaylı olarak anlatılıyor.

3. DİJİTAL REKLAMLARDA AYNI BÜTÇE İLE ÇOK DAHA YÜKSEK SONUÇ

Reklam etkinliklerinin giderek azaldığı bir ortamda, siz aynı bütçe ile çok daha yüksek sonuç elde edebilirsiniz. Google Ads ve Facebook (Instagram) reklam sistemlerinde en iyi dönüşümü sağlayan stratejileri öğreneceğiniz bu bölümde, en iyi sonucu almak için reklam ayarlarının nasıl düzenlenmesi gerektiği, kelime seçim ve uygulama stratejileri, yüksek kalite puanı elde etme yolları konularında detaylı bilgi bulacaksınız. En çok kullanılan metin, görsel ve sosyal reklam modelleri ile başarı sağlayacak stratejileri öğrenecek ve pek çok sektör için somut önerileri inceleyeceksiniz.

4. SOMUT TİCARİ SONUÇ ÜRETEN SOSYAL MEDYA

Sosyal medyadan somut ticari sonuç elde etmek için yapılması gerekenlerin anlatıldığı bu bölümde, uygulanacak etkili stratejiler Facebook, Instagram, Twitter, YouTube ve LinkedIn gibi site bazlı olarak ayrıştırılmış şekilde sunuluyor. Bu sitelerde hayran arttırma teknikleri, etkili post oluşturma stratejileri, yüksek etkileşim ve dönüşüm sağlamanın yolları anlatılıyor.

5. E-BÜLTENLER İLE BAŞARI

E-bülten formatı, içeriği, gönderim zamanlaması ve sıklığı gibi konularda en iyi sonucun nasıl elde edilebileceğinin anlatıldığı bu bölümde, e-bülten performans analizine de yer veriliyor.

KONTROL LİSTELERİ VE YAPILMASI GEREKEN İŞLER

Sonuç almanıza yardımcı olmak için kitabın her bölümünün sonunda 30 maddelik kontrol listeleri (checklist) bulacaksınız. Bu sayede, bölüm içinde anlatılan konuları toplu olarak inceleme ve çalışmaları kontrol etme imkanınız olacak.

Ayrıca her bölümün sonunda, bu kitabı okuduktan sonra uygulamaya geçmek için yapılması gereken işleri göreceksiniz. Böylece pek çok diğer kitapta yaşandığı gibi, kitabı okumak ve harekete geçmek arasındaki kopukluk ortadan kalkacak, öğrendiğiniz bilgileri uygulamaya alabileceksiniz.

Limitli bütçelerle bile çok iyi sonuç veren “Böl ve Fethet” yöntemi, daha önce pek çok marka için uygulandı ve o markaların önceki çalışmalarına göre 10 kata kadar dönüşüm artışı sağladı.

 

Şimdi sıra sizde!

 
2. Hamur, karton, 292 sayfa, 2020
ISBN: 9786257993500 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Drone Kullanmaya Başlarken
  Terry Kilby, Belinda Kilby
  Aba Yayınları

  Drone’lar, quadcopter’lar, insansız hava araçları vb., isimleri ne olursa olsu... 

 • Ebru - Bir Türk Masalı
  Işılca
  İndigo Kitap

  Bir kadının cesaretinde saklıdır aşk…

  Amansız fırtınalar içinde umutsuzc... 

 • Kelebek Ajandası 2021
  Damla Kelebek Gökgün
  Cinius Yayınları

  Felsefenin Temel Önermeleri
  Farabi
  Endülüs Yayınları

  Elinizdeki bu çalışmada, Fârâbî’ye ait olduğu ileri sürü...