Off The Record - Yavuz Donat Kitabı - Işık Kitabevi
Logo

 • Huyname
  Murat Üstübal
  Yapı Kredi Yayınları

  zurnanın sürüngen kotaran su deliğine yassı

  kargacık açıklayan terzinin b... 

 • Musil (Nitelikli Bir Adam )
  Herbert Kraft
  Yapı Kredi Yayınları

  Robert Musil'in yaşamı bayram günlerinden değil sıradan günlerden oluşur. Henüz ha... 

 • Seçme Öyküler
  Mark Twain
  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

  İçindekiler:

  Çevirmenin Notu

  Gizemli Yabancı

  Hadle... 

Türler » Genel Konular » Söyleşi-Röportaj » Off The Record - Yavuz Donat Kitabı

Off The Record - Yavuz Donat Kitabı


 

40.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Yavuz Donat / Turkuvaz Kitap
Tür: Söyleşi-Röportaj

"Off The Record" - Yavuz Donat Kitabı

 

Biyografi:

Yavuz Donat

1942 yılında doğdu. İlk ve ortaokulu Mersin’de okudu; Mersin Ticaret Lisesi mezunu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. 1963 yılında, akademide öğrenciyken Ulus gazetesinde gazeteciliğe başladı. Sonra Akşam gazetesinde çalışmaya devam etti. Gazeteciliğe ara verdiği tek dönem, askerlik dönemidir. Akşam’ın çöküşüyle birlikte yirmi yıl Tercüman gazetesinde muhabirlik, yazarlık ve Ankara Temsilciliği görevlerini üstlendi. Sonrasında Meydan ve Milliyet gazetelerinde yazdı. Yavuz Donat, 1998’den bu yana SABAH gazetesinde yazarlık yapıyor. Elli altı yıllık gazetecilik hayatına kitaplar, fahri doktora ve fahri hemşerilikler, TRT ve NTV’de programlar sığdırdı. Evli ve iki çocuk babası Donat’ın

ikisi kız üç torunu vardır.

Şebnem Bursalı

1972’de Aydın’da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu ve işletme yüksek lisansı yaptı. Mesleğe 1993’te TRT’de Ateş Hattı Haber programında başladı. Sırasıyla Yeni Asır köşe yazarlığı ve Ankara Temsilciliği, Takvim gazetesi köşe yazarlığı ve Ankara Temsilciliği yaptı. 2008 yılında Yeni Asır gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak İzmir’e gitti. Dokuz yıl boyunca Türkiye’nin tek kadın Genel Yayın Yönetmeni olarak görevini sürdürdü. 2017 yılından bu yana ATV Ankara Temsilciliğini yürütüyor ve SABAH gazetesinde haftada üç gün köşe yazısı kaleme alıyor. Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Genel Başkanı da olan Bursalı aynı zamanda Basın Kartları Komisyonu Başkan Vekili.

Kitap Tanıtım Yazısı:

Yolu Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özal, 12 Eylül ve 28 Şubat’tan geçen bir gazetecilik serüveni... Siyasetçilerle kurduğu dostluklarla, Anadolu notlarıyla, seçim öngörüleriyle ve kendine has tatlı sert üslubuyla... Türk gazeteciliğinin usta ismi Yavuz Donat, meslekte yarım asrı geride bıraktı. Şimdi bu elli altı yıllık serüveni bir başka gazeteciye, Şebnem Bursalı’ya anlatıyor. “Off The Record” kimi zaman hüzünlendirecek, kimi zaman gülümsetecek. Fakat şu kesin... Okuduğunuz her anıda çok şaşıracaksınız. Çünkü bu anıların hepsi... “Off The Record...”

 
karton, 360 sayfa, 2019
ISBN: 9786057717214 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Veteriner Reçete Rehberi + DVD
  Dr. Alper Bayrakal , Dr. Onur İskefli
  Güneş Tıp Kitabevleri

  TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI VE GÜNCEL PRATİK VETERİNER REÇET... 

 • Gövde Sürgün Yeri
  Maria Do Sameiro Barroso
  Şiirden Yayıncılık

  Mario Do Sameiro Barroso güçlü örgüsü, yara...