Twitterdan Sonra Bir Tarih Kaldı Mı - Işık Kitabevi
Logo

 • Mevzumuz Derin
  Ahmet Büke
  On8 Kitap

  ON8, artık "Türk edebiyatında da varım!" diyor!

  Ahmet Büke'nin genç b... 

Türler » İnsan ve Toplum » İletişim-Medya » Twitterdan Sonra Bir Tarih Kaldı Mı

Twitterdan Sonra Bir Tarih Kaldı Mı


 

50.00 TL


Stok Durumu

Mevcut değil
Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


 
Evgeny Morozov / Açılım Kitap
Tür: İletişim-Medya

Batılı karar mekanizmaları büyük oranda internetten bahsederken yerel ve küresel sınırların açık biçimde çizilmiş olduğunu varsayarak konuşmayı sürdürüyorlar. Fakat gelin görün ki bu hiçbir zaman mümkün olmamış bir varsayım. Dünyada internet kullanımını yaygınlaştırıp kendi ülkelerinde kısıtlamaya çalışan batılı politikacıların en büyük ikilemi̇ wi̇ki̇leaks i̇le i̇yi̇ce ayyuka çıktı. Daha kötüsü batılı siyasetçiler internet özgürlüğüne yönelik tehditlerin büyük kısmının kendi̇ ülkelerinde başladığını dillendirmeye cesaret edemiyorlar. Bu yüzden sanal ağ üzeri̇nden yürütülen güç savaşlarının önemi her geçen gün daha da artmakta.


Evgeny morozov sanal ağ yanılsamasının en saf halini gözler önüne seren Twitter'den Sonra Bi̇r Tarih Kaldı Mı? kitabında internet özgürlüğü gündeminin karanlık bi̇r yanı olduğunu söylüyor. Büyüyen dikizleme sektörü teknolojik bağımlılık casusluk faaliyetleri mahremi̇yet gibi bir dizi önemli meselenin izini sürüyor. İnternet karşısında daha eleştirel bir yerde durmak gerektiğini ortaya koyan yazarın kitapla yapmaya çalıştığı internetin tek özgürleştirici̇ araç olduğu fikrini yıkmak.


Facebook ve Twitter'a getirdiği eleştirilerle dijital aktivizme mesafeli duran Morozov siber-ütopyacılığın doğruları olduğu gibi görmemizi engellediğini kaydediyor. Üstelik bunu internet hakkında kesin bi̇r hüküm vermeden ufuk açıcı örneklerle gözler önüne seriyor. Twi̇tter'den Sonra Bi̇r Tarih Kaldı Mı? internet hakkındaki̇ tembel kof taraflı ve bayat düşüncenin korkunç siyasi̇ sonuçlar doğurduğunu anlamak isteyenler için.

 
2. Hamur, karton, 425 sayfa, 2019
ISBN: 9786059608275 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Leonardo Da Vinci
  Walter Isaacson
  Domingo Yayınevi

  Gayrimeşru, eşcinsel, vejetaryen, solak ve dinle arası limoni:

  Leonardo da Vinci 15 ve...