Psikoloji ve Yaşam (Psikolojiye Giriş) - Işık Kitabevi
Logo

  • Canı Sıkılan Aydede
    Aytül Akal
    Uçanbalık Yayıncılık

    Koskoca gökyüzünde kendini eğlendirecek bir şey bulamayan ve çok sıkılan Ay... 

Türler » İnsan ve Toplum » Psikoloji » Psikoloji ve Yaşam (Psikolojiye Giriş)

Psikoloji ve Yaşam (Psikolojiye Giriş)


 

80.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Richard J. Gerrig, Philip G. Zimbardo, Gamze Sart / Nobel Akademik Yayıncılık
Tür: Psikoloji

"Psikoloji, insan yaşamı için temel bilgi kaynaklarından birisidir. Sağlıklı ve doyumlu bir yaşam için mesleği ve eğitimi ne olursa olsun hemen her insan, psikoloji bilgisine ihtiyaç duymaktadır. Gerrig ve Zimbardo bu alandaki güncel ve teorik bilgiyi iyi bir sentezleme ile bu kitapta sunmaktadır. Kitap, lisans düzeyinde temel başvuru kaynağı olabileceği gibi günlük hayattaki psikoloji konuları için de ihtiyacı giderecek niteliktedir. Öğrenmeyi kolaylaştıran bir düzenlemesi sayesinde okuyucu için iyi bir eğitim materyali niteliğinde bir kaynaktır. Gerek orijinal kopyanın yazımı gerekse Türkçe'ye kazandırılması aşamasında emeği geçenleri tebrik ederim."
Prof. Dr. A. Esra Aslan

"Psikoloji ve Yaşam isimli Psikolojiye Giriş kitabı, klasik psikoloji kuramlarını içeren temel bilginin yanı sıra modern psikolojiyi günümüze uyarlayan ve sunduğu terapi teknikleriyle, uygulamaya dönük bir el kitabı niteliğindedir. 
Kitap, psikolojide uzmanlaşmanın öneminin yanı sıra, farklı konulara hangi uzmanların yanıt vermesi gerektiğini ortaya koymakta, böylelikle psikologların çalışma alanlarını da net bir şekilde belirlemektedir. 
Günümüzün popüler bilim dallarının başında sayılan psikolojiyle ilgilenen her okurun bu kaynak kitaptan yararlanabileceği inancındayım." 
Prof. Dr. Haluk Yavuzer

 
640 sayfa, 2014
ISBN: 9786051332260 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler