Psikolojiye Giriş - Işık Kitabevi
Logo

 • Ormanların Çocuğu
  Rudyard Kipling
  Kibele Yayınları

  "Baba Kurt; "Bir insan!" diye bağırdı. "Bir insan yavrusu! Bak sen!"
  Baba Kurt'un ön&u... 

 • Fiyasko
  İmre Kertesz
  Can Yayınları

  Fiyasko, toplama kampından sağ çıkmayı başaran Imre Kertész'in, Yahudi soykırımının... 

Türler » İnsan ve Toplum » Psikoloji » Psikolojiye Giriş

Psikolojiye Giriş


 

135.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Rod Plotnik / Kaknüs Yayınları
Tür: Psikoloji

"15 yıldır psikolojiye giriş dersi veriyorum. Bugüne kadar kullandığım kitaplar arasında öğrencilerimin en çok severek okuduğu kitap bu oldu."

Yazar Prof. Dr. Rod Plotnik'in, dergi tarzında modüler bir anlayışla düzenlediği Psikolojiye Giriş kitabının ayırıcı özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

- Kitap, psikolojinin başlıca yapı taşlarını ele alan 23 modülden oluşuyor. Modüllerin içerisinde her bir konu başlığı, karşılıklı iki
sayfaya sığacak bir biçimde düzenlenmiş. Böylelikle her iki sayfanın sonunda nefes alınıp okunanlar hazmedebiliyor.
- Yazar, psikolojiyi görsel materyale dayanarak belletme konusunda uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahip. Bu sebeple kitap, çok zenginbir fotoğraf, çizim ve grafik koleksiyonu ile süslenmiş.
- Konular çok sayıda örnek verilerek açıklanmış. Dünyanın dört bir köşesinden verilen bu örnekler, kitabın hedef okuyucu kitlesinin yaş ve kültür düzeyine uygun.
- Her bir modülde yer alan Kavram Tekrarı ve Özet Testi bölümleri öğrenilenlerin pekişmesini sağlıyor. Eleştirel Düşünme bölümündeki sorular ise tartışmalara zemin hazırlıyor.
- Araştırma Odağı ve Kültürel Çeşitlilik bölümleri; Bellek, Zekâ ve Algı gibi konuların uygulamalı alanlarda nasıl hayata geçirildiğini gösteriyor.
- Kitapta çok çeşitli kuramcıların görüşlerine yer veriliyor ve bu sayede farklı görüşler karşılaştırılarak okunabiliyor.
- En son psikolojik araştırmaların sonuçlarına dayanan güncel bir metin.
- Kitabın sonunda istatistikleri ve eleştirel düşünme sorularının cevaplarını ele alan iki ek bölüm ile bir de sözlük var.

 
2. Hamur, karton, 708 sayfa, 1, 2009
ISBN: 975-256-095-6 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler