Yeni Kapitalizmin Kültürü - Işık Kitabevi
Logo

 • Bay Mırk İle Mırk
  Sevgi Sakarya Cengiz
  Bu Yayınevi

  Bay Mırk ile Mırk - Sevgi Sakarya Cengiz - Bu Yayınevi Hepimiz, yaşam dcnien sahnede birer oyuncu... 

 • Devrim 2 - Gölge
  Elif Torun
  Epsilon Yayıncılık

  Birkaç yanlış tercihin ve amansız bir adama aşık olmanın hayatını ne kadar değiştireceğini... 

Türler » İnsan ve Toplum » Kültür Sosyolojisi » Yeni Kapitalizmin Kültürü

Yeni Kapitalizmin Kültürü


 

18.00 TL


Stok Durumu

Mevcut değil
Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


 
Richard Sennett / Ayrıntı Yayınları
Tür: Kültür Sosyolojisi

Büyük fikirlerle özgül olaylar arasında yolunu hep ustalıkla çizen, her çalışmasında günümüz toplumlarının derinliklerine açılan yeni kapıların anahtarlarını bize sunan Richard Sennett, Yale Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Castle Konferansları kapsamındaki sunumlarından oluşan bu kitabında da öz olarak emek sermaye ilişkilerinin aldığı yeni biçimler üzerinde yoğunlaşıyor. Kitabın Giriş'inde, "İşyerindeki iktidar ve otorite ilişkisine geçmiştekinden daha fazla kafa yormam gerekti. Geçmişe bakmak beni ileri bakmaya, hem zihinsel emekteki hem de kol emeğindeki zanaatçılık ruhunu yeniden keşfetmeye yöneltti" diyor Sennett.

 

Sennett Yeni Kapitalizmin Kültürü'ndeki temel tezini şöyle özetliyor: "Yeni kapitalizmin havarileri... İş, yetenek, tüketim konularını kendi ele alış biçimlerinin, modern topluma daha fazla özgürlük, akıcı bir özgürlük kattığını iddia ediyor. Bu insanlarla aramdaki çekişme onların 'yeni' yorumunun doğru olup olmadığı konusunda değil; kurumlar, beceriler ve tüketim kalıpları gerçekten değişti. Benim iddiam, bu değişimlerin insanları özgürlüğe kavuşturmadığı."

 

Ancak hikâye burada bitmiyor elbette. Bu kitap, keskin gözlem ve analizleriyle, okuru sarsan ve şaşırtan görüşleriyle ayrı bir Sennett klasiği niteliği taşıyor.

 
3. Hamur, karton, 142 sayfa, 2009
ISBN: 975-539-525-8 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler